Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

16.02.2020

Во неделата на блудниот син, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата, Архиепископот Јован отслужи едногодишен помен за блаженоупокоениот Митрополит на Глифада Павле.