Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

03.02.2020

На денот на споменот на Преп. Максим Исповедник, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во параклисот Преп. Максим Исповедник во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.