Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

07.02.2019

На денот на споменот на Св. Григориј Богослов, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.