Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

21.02.2018

Првата Претходноосветена Литургија, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован ја отслужи во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.