Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

14.02.2018

По Вечерната богослужба воочи празникот Сретение Господово, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован одржа предавање во храмот Свети Сава, во Париз, на тема: „Страдањата на Црквата во 21-ви век”.