Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

07.02.2018

На денот кога се споменува Св. Григориј Богослов, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.