Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

26.02.2017

Во сирната недела која е недела на проштевање, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.