Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

22.01.2023

Во неделата по Просветление, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст, во Битола.