Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

01.01.2023

Во неделата на Светите Отци, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.