Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

19.01.2021

На празникот Богојавление, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата го изврши чинот Големо осветување на водата.