Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

17.01.2021

Во неделата пред Богојавление, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.