Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

07.01.2021

На празникот на Рождеството Христово, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола. На Литургијата беше прочитана Божиќната порака.