Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

03.01.2021

Во неделата пред Рождество Христово, Неговото Блаженство,  Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.