Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

26.01.2020

Во неделата по Богојавление Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата го подигна славскиот колач за светителот Сава, прв Архиепископ српски.