Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

19.01.2020

На празникот Богојавление, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст, во Битола.

По Литургијата го изврши чинот на Голем водосвет.