Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

14.01.2020

На празникот на Обрезанието Господово и Св. Василиј Велики Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата за верните беше пресечена василопита.