Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

20.01.2019

На денот на Соборот на Св. Јован Крстител, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола. По Литургијата ги благослови принесените колива во чест на именденот на некои верници.