Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

08.01.2019

На вториот ден Божик, кога Православната Црква го празнува соборот на Пресвета Богородица, Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во манастирот „Успение Богородично“, во с. Лагово, Прилеп.

По богослужбата за сите присутни беше подготвена трпеза.