Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

19.01.2018

На празникот Богојавление, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола. По Литургијата, Архиепископот изврши Голем водосвет.