Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

14.01.2018

На празникот Обрезание Христово и Св. Василиј Велики, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола. По Литургијата беше отслужена Доксологија за почетокот на Новата година.