Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

15.10.2017 Во деветнаесеттата недела по Педесетница Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

14.10.2017 Празникот Покров на Пресвета Богородица прославен во полошко-кумановската епархија

08.10.2017 Епископот захумско-херцеговски Григориј во неколкудневна посета на Архиепископијата охридска и Митрополија скопска

01.10.2017 Во неделата по Воздвижение на чесниот крст Архиепископот Јован служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола

01.10.2017 Ракополагање на Епископот далматински г. Никодим