Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

интервјуа

Интервју со настојателот на Подворието на Православната Црква на Америка при Московската Патријаршија, Неговото Високопреподобие архимандритот Закхеј (Вуд) дадено за периодиката „Соборност“ бр.19-21 Проблемот на нашата доба е желбата да се живее премногу независно еден од друг

Интервју со Неговата Светост Архиепископот пеќски Митрополит белградско-карловачки и Патријарх српски г.г. Павле дадено за периодиката „Соборност“ бр.19-21 Љубовта кон непријателите е мерка за нашето Совршенство